E-imza Yenileme Teknolojik gelişmelerin insan yaşamındaki kullanım alanları her geçen gün arttığı bir süreçten geçmekteyiz. Bilgi teknolojileri alanında kullanıma sunulan bu yenilikler bizleri klasik evrak ve bürokratik uygulamalarından sıyrılmamızı sağlamaktadır. Bu yeniliklerin başında gelen ve ülkemizde Ocak 2004 yılında hizmete giren e-imza uygulaması günden güne artan kullanım oranı ile hem kamu kurumlarınca hem de özel ve tüzel kişilerce yaygın şekilde tercih edilmektedir.

E-İmza uygulaması iş hayatındaki işlemlerin yürütülmesinde, evrak ve kırtasiye dolaşımını azaltılmasında, tüm işlemlerin hatasız ve ıslak imzaya kıyasla daha güvenli yapılmasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Klasik uygulamalarda kurumlar ve şirketler belgeleri önce bilgisayar ortamında hazırlayıp ve çıktısını alıp ıslak imza ile süreci tamamlanmaktaydı. Islak imza yerine geçen e-imza ile bu süreç tamamen ortadan kalktı. Bilgisayar ve dijital ortamda hazırlanan bir belge size özel olarak tanımlanmış bir uygulama özelliği ile anında hazır hale gelmektedir. Farklı şehir ve ortamlarda olsanız bile e-imza ile oradaki işlemlerinizi onaylayabilmektesiniz. Hukuken geçerli olan bu işlem ıslak imzaya göre çok daha güvenli olmaktadır. Taklit edilmesi olanaksız olan e-imza, size özel olarak tanımlanan ve kopyalanamayan kriptolu bir şifreleme içermektedir.

e-imza yenileme

E-İmza Özellikleri

E-imza kullanılması 3 temel alanda kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır.

  • Kişisel veri bütünlüğü sağlaması ve değiştirilmesi, bu bilgilere ekleme yapılmaması, kopyalanmaması ve silinmemesini sağlamaktadır.
  • Tüm işlemlerinizde hızlı ve güvenli sonuç sağlamaktadır. Kimlik doğrulamak gerektiren ve e-imza kullanımına açık tüm kamu-özel platformlarda, banka, e-devlet, e-ihale, sigortacılık vb. gibi işlemlerinizde oturduğunuz yerden kalkmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • E-İmza ile yapılan işlemlerde inkar edicilik tarihe karışmıştır. Kişiye özel tanımlanan e-imzalar taklit edilemez.

E-İmza Geçerlilik Süresi

Sertifikalı Elektronik İmzalar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 1-3 yıl arasında geçerli olmaktadır. Bu süre sonunda e-imzalar yenilenmesi gerekmektedir. Türk vatandaşları haricinde diğer uyruklar için 1 yıl geçerlilik süresi vardır. Buradaki önemli olan nokta yenileme yapılacak olan e-imzanın aktif şekilde olması gerekmektedir.

E-İmza Nasıl Yenilenir

Süresi dolmamış e-imza yenilemesi için en kolay yol size hızlı ve ekonomik hizmet veren BTK Sertifikalı bir firmadan yardım almanızdır. www.istanbuleimza.com 15 dakika da e-imzanızı size ulaştıracaktır. Bunun yanında rakiplerine göre daha uygun fiyat sunmasıyla bütçenizde tasarruf sağlayabilirsiniz.  Peki, e-imzanızı nasıl yenileyeceksiniz. Öncelikle telefon ile profesyonel danışmanlardan bilgi ve yardım alabilirsiniz. Bilgisayar veya Windows işletim sistemli bir pc ye bağlanmış e-imza kiti ile size gönderilen uygulamayı indirerek süreci hızlıca tamamlayabilirsiniz. Size gönderilen ve uygulama içindeki e-imza yenileme süresini belirleyebilirsiniz. Bu süre sonunda yine aynı işlemleri tekrarlayarak elektronik imzanızı ömür boyu kullanabilirsiniz.

E-İmza Paketleri Nelerdir

www.istanbuleimza.com üzerinden sizlere sunulan 4 farklı paket tipinden size en uygun olanı seçebilirsiniz.

  • E-imza + KEP 3 Yıllık : ( 3 Yıllık E-İmza, 3 Yıllık KEP Adresi, 50 Adet Kontör, Yerinde Hizmet)
  • E-imza 3 Yıllık: (Elektronik Sertifika, Elektronik Çubuk, Ücretsiz Teknik Destek, Yerinde Hizmet)
  • UETS Paket 1 (3 Yıllık E-İmza, 3 Yıllık KEP Adresi, 250 Kontör,250 SMS)

Avantajlı 1 yıllık paketler için 0532 247 96 19 nolu hattı ücretsiz arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

E-İmza Yenileme İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Süresi dolmamış ve yenilemek istediğiniz e-imzanız için hem bireysel hem de kurumsal firmalar için bilgisayara takılı e-imza kiti, uygun program ve kişisel güvenlik bilgileri yeterlidir. Bilgisayarınıza indireceğiniz uygulamayı basit birkaç yönlendirme adımı ile kolayca yapabilirsiniz. Yenilenmiş Nitelikli elektronik sertifikanız size kısa sürede ulaştırılacaktır. www.istanbuleimza.com iletişim menüsünden gerekli bilgileri alabilirsiniz.