E-imza İstanbul

E-İmza İstanbul

Bilgisayar gibi dijital ortamlarda hazırlanan belgeleri çıktı almadan imzalamaya yarayan koda Eimza denir. İnternetin ve bilgisayarın nerdeyse her alanda kullanıldığı günümüzde e- imza kullanımı artmıştır. E-İmza İstanbul sağlayıcı firmalar vasıtasıyla elde edilebilir. Şifrelenmiş bir kod olduğundan dolayı güvenilirliği son derece yüksektir. Netin kullanımı artınca çeşitli güvenlik sorunları da yaşanmaktadır. Güvenlik sorunu kaygısı olmadan eimza gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Şifreli kod olarak tasarlanan e-imzanın verileri gönderen bilgisayar ile alıcı bilgisayarın şifreyi çözümlemesi şeklinde çalışmaktadır. Gönderen bilgisayarda şifreleme, alan bilgisayarda da doğrulama işlemi yapılır. Böylece sistemin güvenilirliği üst seviyeye çıkarılır. Eimza, elinizle attığınız ıslak imza işe aynı hukuki geçerliliğe sahiptir. İnternet aracılığıyla gerçekleştirilen her türlü resmi işlemde kullanılmaktadır.

İstanbul’da E-imza Almak

Günümüzde online ticaretten kamu kurumlarının işlemlerine kadar çok geniş alanda eimza kullanılmaktadır. İstanbul’da e-imza almak için sağlayıcı firma tercihi yapmak gerekir. Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılara Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun izin ve onay vermektedir. Eimza alabilmek için;

  • Sağlayıcıya online başvuruda bulunmak için form doldurulur.
  • 1, 2 ile 3 yıllık paketlerden biri tercih edilir.
  • Kimlik kontrolünün yapılması, kurulum işlemlerinin aktivite etmek için seçilen paketin bildirimi yapılır.
  • Havale ve kredi kartıyla ödemesi yapılarak eimza paketi elde edilir.

İstanbul’da eimza almak istediğinizde sıraladığımız bu adımları tamamlamalısınız. Bu aşamadan sonra artık siz de kendi eimzanızı pratik bir şekilde kullanma olanağına da sahip olursunuz!

e-imza

İstanbul E-imza

Çeşitli avantajları bulunan İstanbul e-imza hizmetlerine talep son zamanlarda artmıştır. Özellikle online alışveriş hizmeti veren işletmelerden yoğun talep gelmektedir. Eimzanın avantajları şunlardır;

  • Bilgisayarda yazdığınız belgeye resmiyet ve hukuki geçerlilik kazandırmak için çıktı almak zorunda değilsiniz. Kağıt, çıktı, kargo gibi masraflardan tasarruf edersiniz.
  • Hukuki olarak ıslak imzayla aynı geçerliliğe sahiptir.
  • Eimza atıldıktan sonra belgede yazan kişi dahi değişiklik yapamaz. Gelen belgenin değişmediğinin ispatıdır.
  • İşlemi yapan kişinin kimliğini doğrular. Kişi belgeyi asla inkar edemez.
  • Kurumlarda kişiler adına eimza oluşturulur. E-imza İstanbul sağlayıcıları satın almada kişilere yardımcı olmaktadır.

İstanbul’da e-imza hizmetlerine duyulan ihtiyaç her geçen gün itibariyle artış göstermektedir. Zira bu alandaki gelişmelerin etkili bir düzeyde uygulanabildiği şehirlerin başında İstanbul ilk sıralarda yer almaktadır. Siz de İstanbul eimza hizmeti almak isterseniz; kısa bir araştırma yapmanız bile yeterli olacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında İstanbul e-imza hizmetleri konusunda önemli bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki İstanbul e-imza hizmetleri bakımından nasıldır? İşte yanıtlar!

e-imza

İstanbul E-İmza Hizmetleri

Elektronik alandaki gelişmelerin hızlı bir şekilde yaşanmasıyla birlikte ortaya çıkan yenilikler ilgi görmeye devam ediyor. Eski dönemlerde çeşitli belge ve evrakların kişiler veya kurumlar arasındaki iletişimi uzun zaman alırken günümüzde çok kısa zamanda yapılabiliyor. İşlemlerin süresinin kısalmasına yardımcı olan ve güvenliğini artıran eimza sistemi Türkiye’nin farklı illerinde sıklıkla tercih ediliyor. Alanında uzman hizmet sağlayıcıları tarafından sunulan hizmetlerle birlikte eimza sahibi olmak mümkündür. İstanbul, bu alanda öne çıkan iller arasında yer almaktadır. Elektronik İmza alanında bilgi ve tecrübe sahibi firmalardan bu hizmetler alınabilir.

İstanbul ilindeki eimza hizmet sağlayıcısı firmalara başvuru yapmak isteyenler için çeşitli alternatifler vardır. Hizmet seçimi yapmadan önce detaylı bir şekilde araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Eimza İstanbul alanında hizmet veren firmaların kurumsallığına önem vermelisiniz. Kurumsal hizmet sağlayıcılar tarafından sunulan hizmetler ile birlikte önemli avantajlar elde edilebilir. Bireylerin yanı sıra kurumların ekonomik tasarruflar yapması ve işlemlerin hızlanması için önemli olan hizmetlere başvuru yapabilirsiniz. İstanbul ilinde BTK onaylı olarak hizmet veren sağlayıcılarla görüştükten sonra alacağınız hizmete karar verebilirsiniz.

Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.